Çiğ Sütümüzün Hikayesi !

Güncelleme tarihi: 9 Şub 2021

Bizler çiğ sütümüzü en iyi şekilde bakılan ineklerimizden sağımhane ünitelerimizde sağıp , güğümleyip her gün taze ve hastalıklardan arınmış şekilde sizlerle buluşturuyoruz.Neden Çiğ Süt ?

Çiğ süt tüketmenin birçok sağlık faydaları vardır. İlk çalışmalar çiğ süt tüketen çocukların hastalığa karşı daha büyük bir direnç, daha iyi büyüme ve daha güçlü dişleri olduğunu gösterdi. Çiğ süt, aslında yardımcı alerjik reaksiyonlara karşı koruma ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Çiğ süt, pastörizasyon ya da homojenizasyon gibi bir işlem görmediği için pastörize sütlere göre içinde vücuda faydası olduğu belirtilen birtakım bakterileri içeriğinde barındırmaktadır. Raf ömrünü uzatmak adına herhangi bir kimyasal işlem uygulanmadığı için güvenle tüketebileceğiniz bir üründür. Çiğ sütün içinde bulunan proteinler, antioksidan özelliğe sahip A grubu vitaminler ve çinko ile cilt sağlığı korunmuş oluyor. Çiğ süt, cilt üzerinde nemlendirici etki yaparak cildin yıpranmasının ve yaşlanmasının önüne geçmektedir.

Kalp ve damar sağlığı için oldukça büyük faydalar sağlamaktadır. Vücutta bulunan kötü kolesterol oranını düşürüyor.


En Doğru Kullanım Nedir ?

Çiğ sütü kaynatıp içebileceğiniz gibi evinizde yoğurt, peynir, tereyağı, kaymak ya da krema gibi süt ürünleri yapmak için kullanabilirsiniz. Çiğ sütü aynı zamanda lezzetli kekler ve kurabiyeleri hazırlamak için de kullanabilirsiniz. Süt tüketmekten pek hoşlanmayan çocuğunuz için çiğ sütü kaynatıp içerisine bal, kakao gibi ürünler ile tatlandırarak çocuğunuza sütü sevdirebilirsiniz.


#altıntaşçiftliği #çiğsüt

2 görüntüleme0 yorum